Kontakt : +48 46 862 16 99

/

e-mail : biuro@multisales.pl

Automatyczne odsłuchy rozmów telemarketingowych

Odsłuchy rozmów w telefonicznej obsłudze klienta lub na froncie sprzedażowym są podstawową metodą kontroli jakości. Niestety nawet w przypadku kilkudziesięciu rozmów dziennie odsłuchanie ich wszystkich robi się problematyczne.

Gdy ta ilość zwiększa się do setek albo tysięcy – odsłuchanie choćby jednej dziesiątej z nich jest wręcz niemożliwe.

Do samej czynności odsłuchiwania trzeba zaangażować co najmniej kilku pracowników. Niezbędna będzie również osoba, która później przepracuje błędy z konkretnymi członkami zespołu.

Dysponujemy narzędziem, które pozwala Ci osiągnąć znacznie lepsze efekty przy mniejszym wykorzystaniu zasobów, w krótszym czasie. Umożliwia Ci ono skupienie się tylko na tych rozmowach, które faktycznie wymagają uwagi.

Monitoring rozmów w call center przez Sztuczną Inteligencję

Specjalnie zaprojektowana Sztuczna Inteligencja jest w stanie przeanalizować dziesiątki tysięcy rozmów w ciągu jednego dnia. Spośród wszystkich wykonanych połączeń wyodrębnia te, podczas których konsultant lub telemarketer nie postępował zgodnie z ustalonymi standardami.

Jak to działa?

W jaki sposób Sztuczna Inteligencja analizuje rozmowy sprzedażowe?

Nasz algorytm funkcjonuje na podstawie słów-kluczy, które wychwytuje w nagraniu. Są to ustalone przez Ciebie we współpracy z nami hasła lub sformułowania, które jednoznacznie kłócą się ze standardami Twojej firmy.

Szczegółowość pracy Sztucznej Inteligencji zależy od ilości wprowadzonych wytycznych. Im więcej istotnych punktów uda nam się wspólnie określić – tym skuteczniejszy będzie model. Dzięki temu skupisz się na odsłuchu tylko tych rozmów, które faktycznie tego wymagają. Całkowicie wyeliminujesz też ryzyko, że jakieś znaczne uchybienie zostanie pominięte z powodu losowości odsłuchiwania nagrań.

Ile rozmów jest w stanie przeanalizować algorytm?

Automatyczny odsłuch rozmów telemarketingowych przez Sztuczną Inteligencję zapewnia siłę przerobową nieosiągalną dla człowieka. Jest to nieocenione narzędzie w przypadku dużych korporacji, w których konsultanci przeprowadzają dziesiątki tysięcy rozmów dziennie.

Warto jednak zaznaczyć, że nasz algorytm okazuje się bardzo pomocny w praktycznie każdej firmie, w której znajduje się telefoniczny dział sprzedaży lub obsługi klienta. Znacznie usprawnia proces kontroli jakości, dzięki czemu firma oszczędza czas i środki. Jednocześnie Sztuczna Inteligencja sprawia, że jakość obsługi/sprzedaży stoi na najwyższym poziomie.

Jakie korzyści wnosi wykorzystanie automatycznego nadzoru infolinii?

Automatyczny odsłuch rozmów telemarketingowych niesie ze sobą wiele korzyści. Od większej efektywności kontroli jakości, przez oszczędność i kompleksowość działania aż po elastyczność samego narzędzia. Dotąd nie istniał lepszy sposób na wyłapanie newralgicznych rozmów niż fizyczne odsłuchiwanie wszystkich. Sztuczna Inteligencja pozwala to robić automatycznie, w błyskawicznym tempie.

Przesłuchujesz tylko te rozmowy, które tego wymagają

Nawet niewielkie call center, zespół sprzedażowy czy dział obsługi klienta przeprowadzają dziennie co najmniej kilkadziesiąt lub kilkaset rozmów. Nie da się odsłuchać wszystkich, aby wychwycić te istotne – przynajmniej jeśli jest się człowiekiem. Sztuczna Inteligencja odsłuchuje nawet dziesiątki tysięcy nagrań w ciągu dnia i wyodrębnić te, które zawierają istotne dla Ciebie elementy.

Skupiasz się więc tylko na tym, co faktycznie wymaga Twojej uwagi, zamiast niepotrzebnie tracić czas i energię.

Oszczędzasz, bo nie potrzebujesz dużego działu kontroli jakości

Gdy algorytm wyselekcjonuje rozmowy, w których pojawiają się nieścisłości – najcięższa część pracy w kontroli jakości jest już za Tobą. Później wystarczy odsłuchać pojedyncze nagranie i przeszkolić pracownika, aby skorygować jego działanie. To jest zadanie, z którym spokojnie poradzi sobie jedna lub dwie osoby.

Zamiast więc zatrudniać cały dział kontroli jakości i utrzymywać go – wystarczy dwóch pracowników, którzy będą weryfikować błędy wyłapane przez algorytm.

Badasz wszystkie rozmowy, nie tylko wybrane losowo

Z racji tego, że przesłuchanie wszystkich rozmów w przypadku ich większej ilości nie jest możliwe – odsłuchy telefonów są wykonywane losowo. Generuje to niestety ogromne ryzyko, ponieważ nie ma gwarancji, że kontroler wyłapie wszystkie, a nawet większość błędów.

Sztuczna Inteligencja analizuje każde wykonane połączenie. Dzięki temu uzyskujesz miarodajny wskaźnik błędów i jesteś w stanie natychmiast im przeciwdziałać.

Dostosowujesz kryteria analizy do swoich aktualnych potrzeb

Kryteria jakości w telemarketingu czy obsłudze telefonicznej często zmieniają się z upływem czasu. Pojawiają się kolejne badania na temat tego, o czym pamiętać, a czego unikać gdy budujesz relację z klientem. Normalnie wdrożenie jakichkolwiek zmian pochłania wiele czasu i środków.

Pracownikom bowiem trudno jest się natychmiast dostosować do zmiany standardu. Trzeba więc sukcesywnie weryfikować, którzy z nich już to zrobili, a którzy nie. To rodzi potrzebę wykonywania kolejnych odsłuchów i przeprowadzenia kolejnych szkoleń. Automatyczna analiza połączeń skraca ten proces i pozwala znacznie szybciej dostosować się do zmian w standardach.

Komu dedykowany jest nadzór połączeń przez Sztuczną Inteligencję?

Bez wątpienia największą korzyść z automatycznego odsłuchu rozmów sprzedażowych czerpią duże call center i ogromne korporacje. Tak naprawdę jednak już w małej skali, gdy pracownicy przeprowadzają łącznie dziesiątki lub setki rozmów dziennie to narzędzie jest bardzo pomocne.

Automatyczny odsłuch rozmów z wykorzystaniem SI:

  • Usprawnia proces nadzoru i szkolenia pracowników.
  • Ogranicza koszty zatrudnienia zespołu ds. kontroli jakości.
  • Eliminuje losowość odsłuchów.
  • Umożliwia wykrycie błędów i natychmiastowe ich skorygowanie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak działa nasza Sztuczna Inteligencja? Zastanawiasz się, ile pomoże zaoszczędzić Twojej firmie? Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły oferty.